Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Sso pod choinkę

Data dodania: 2018-12-23
wyślij wiadomość

Tak , to już jest surowy otwarty (pomińmy niewykończony dach płaski, ale on już na wiosnę). Nadszedł czas na wyciągnięcie wniosków z tego procesu. 

Po pierwsze, przy systemie gospodarczym, dobra znajomość projektu to podstawa. Decyzyjne pytania bombardowały i będą bombardować nas niepodziewanie, a wymagają one znajomości każdego elementu, każdej warstwy i każdej klamki.

Kolejnym ważnym aspektem jest rozmowa. Niedomówienia na budowie są przyczyną późniejszych rozczarowań i nerwów. U nas kilka takich było, niewielkich, ale nerwowych i nerwowo potem poprawianych. Ważna też jest jakość rozmowy. Krzyczeć i narzekać umieją wszyscy. Trzeba tak zwrócić uwagę, aby druga strona czuła z jednej strony potrzebę zastosowania do uwag, ale z drugiej też doceniona. Polecanie filmików o technikach wywierania wpływu może jest nieco nie na miejscu, ale budowa rządzi się innymi prawami. 

Po trzecie, planowanie. Kalkulatory budowlane jedno, murator drugie, a wykonawca trzecie. Trzeba jasno określać miejsca rozładunku materiałów, dzwonić, przypominać się, nieraz zbyt nachalnie, ale jednak warto. Dla inwestycji finansowanych przez bank ważne jest trzymanie się harmonogramu prac, który będzie wyznaczał, co trzeba zrobić, aby na konto wpłynęła kolejna życiodajna transza gotówki. 

Kolejną kwestią jest utwardzenie placu budowy, czego my nie wykonaliśmy. W ostatnim miesiącu nie było tygodnia bez samochodowego topielca. Na szczęście jesteśmy na wsi i ciągnik stoi w stodole :).

Cóż rzec na koniec... Następne święta planowane już są w tym ogromnym salonie, więc to będzie bardzo ciekawy rok.Przytulniej, zacisznej - poddasze

Data dodania: 2018-12-23
wyślij wiadomość

Z paradnego salonu wchodzimy drewnianymi, lekkimi schodami (jak na razie drabiną) do kolejnego pomieszczenia w salonowej atmosferze. Sufit będzie tutaj dochodzić pod samą kalenicę, kleszcze pozostaną odsłonięte. Okna dachowe znajdą się tylko od strony północnej, co pozwoli wpuścić do pomieszczenia tylko rozproszone, odbite światło. Najprawdopodobniej znajdzie się tutaj drugi telewizor, taki do porannych wiadomości, jakaś sofa i regał na książki. Drzwi naprzeciw schodów, które były już raz nerwowo przesuwane prowadzą do łazienki. Jak widać jest niewielka, ale pomieści wygodną wannę, sedes i umywalkę na długim blacie. Okno dachowe postanowiliśmy przesunąć nad wannę, ponieważ chyba miło będzie popatrzeć z tej perspektywy na gwiazdy. Stwierdziliśmy, że robienie salonów kąpielowych wielkości kuchni nie ma dla nas sensu i wiąże się z poważnymi kosztami. W tej łazience, chociaż spodobały by się nam jakieś droższe kafelki, to i tak koszt nie będzie zabójczy, a fachowiec nie będzie siedział miesiąca. Drugimi drzwiami po tej stronie pomieszczenia są drzwi do głównej sypialni. Kusi nas pozostawienie również tutaj odkrytych belek, ale musielibyśmy się nieźle naszlifować. Z sypialni jest wejście do niewielkiej garderoby oraz wielkie okno, którym możemy wyjść na balkon. Wyjdźmy jednak z sypialni i przejdźmy na drugą stronę. Tutaj, we wnęce znajdują się wejścia do dwóch, bardzo podobnych do siebie pokojów. Wbrew pozorom, mimo niestandardowego kształtu są ustawne. Każdy z nich otrzyma jeszcze po jednym oknie dachowym, a okna szczytowe zostaną jeszcze podmurowane na jeden pustak, aby były zgodne z projektem. Wnęki okienne w całym domu zostały wyrównane klejem ze względu na szczelny montaż okien, które pojawią się w okolicach połowy lutego/ początku marca. 


Jest czym oddychać - wnętrza parteru

Data dodania: 2018-12-22
wyślij wiadomość

Nasz obecny dom o powierzchni 83m2 sprawił, że jesteśmy głodni przestrzeni. Nasz projekt wychodzi temu na przeciw oferując nam przestrzeń dzienną niemalże wielkości starego domu. Jednak, zanim się tam znajdziemy, trafiamy do wiatrołapu z niewielką garderobą, z której natomiast dostaniemy się do garażu, a dalej do kotłowni. Wiatrołap płynnie przechodzi w hol główny, na końcu którego, kilkanaście metrów dalej znajduje się duże (ale nie ogromne) okno kadrujące widok na sąsiedzkie "zagrody". Po lewej stronie, wchodzimy do wnęki z szafą i wejściem do pierwszego pokoju i niewielkiej, ale powiększonej w stosunku do projektu łazienki. Ostatecznie osiągnęła rozmiar 150x245 cm, co jest optymalną powierzchnią na funkcjonalną łazienkę z prysznicem. Idąc korytarzem dalej, po prawej stronie wchodzimy do pralni, która wylądowała na parterze ze względu na tradycyjne "sznurowe" suszenie ubrań. Po lewej natomiast znajduje się pierwsze wyjście na patio, czyli letnie serce domu. No i w końcu, po długiej drodze dochodzimy do celu naszej podróży. Po prawej stronie kuchnia, z niewielką spiżarką i wymarzoną wyspą, a po lewej ucieczka od klaustrofobii, czyli salon z jadalnią. Jest tutaj też otwór w stropie, w którym znajdą się ażurowe schody. Za jakiś czas salon powiększy się o kolejne 50 m2, ale taras powstanie dopiero z elewacją.


1Komentarze
Data dodania: 2018-12-23 06:47:10
ogromne przestrzenie, fajnie że macie układ robiony idealnie pod Was i Wasze marzenia, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi.
odpowiedz

Aż się łezka w oku kręci - koncepcja projektu

Data dodania: 2018-12-20
wyślij wiadomość

Dziś, na ostatniej prostej do świątecznej przerwy dostaliśmy pierwszą niespodziankę - murarze postanowili powrócić do nas i wymurować nam ścianki poddasza. Jednak nie o tym mowa, bo nie wszystko gotowe, a na zdjęcia było za ciemno. 

Powspominajmy więc nieco.

W pierwszym wpisie wspominałem o tym, że zaczęło się od typówki. Katalog jednak trafił na makulaturę, a zastąpiły go rozmowy z profesjonalistą i refleksje, nad czym nam w tym domu najbardziej zależy.

Trzy kartki papieru spoczęły na biurku, a my wzięliśmy głęboki wdech. Nie o to chodziło. To jest dużo więcej, niż się spodziewaliśmy. Architekt wytłumaczył, co z czym i jak z czym, my określiliśmy, co podkreślić, a co pominąć, na co nas stać, a na co niezbyt. 

Kolejne rysunki, które dosłano, po kosmetycznych poprawkach i obliczeniach konstruktora stały się już projektem budowlanym, który możecie zobaczyć w naszym drugim poście na tym portalu. Koncepcja nie wiele różni się od budynku realizowanego, co jest niewątpliwym sukcesem współpracy obu stron. Z tego miejsca pragniemy gorąco polecić Pana Remigiusza Jurka, architekta odpowiedzialnego za tą całą modernę. Dla nie wtajemniczonych dodam, że projekt powstał w Ostrowie Wielkopolskim, a buduje się w miejscowości ościennej, żeby nie powiedzieć zaściankowej.

Wyższy już nie będzie - konstrukcja dachu

Data dodania: 2018-12-17
wyślij wiadomość

Sytuacja typowa dla nas: godzina 22, telefon. Jutro przyjadą cieśle. Aha, ok, od rana wszystko przygotują, mają przecież swoją kopię projektu. O godzinie 14 wracamy, wita nas widok żurawia, potem wzrok schodzi na kompletną więźbę dachową. Szok był tak wielki, że nawet nie mamy zdjęć. Ale do rzeczy. Co dla nas było ważne, zostało zrobione należycie. Po pierwsze, okapy zostały przycięte pod system rynien ukrytych galeco, który docelowo będzie licował się z elewacją. Ze środka przejdźmy do wnętrz, gdzie kleszcze spinające więźbę zostały zeszlifowane i będą zdobić katedralny sufit górnego hallu. Kusi nas kontynuowanie tego pomysłu w reszcie poddasza, ale to jeszcze pomyślimy. 

To już jest etap na dziś dzień. Teraz czekamy na działówki na poddaszu i tymczasowe pokrycie papą części płaskiej. Zamówiliśmy też już okna, ale o nich wspomnę, kiedy będą już na swoim miejscu. Chyba można po części powiedzieć, że surowy otwarty

tutaj nasze oczko w głowie - odkryte belkowanie z perspektywy przyszłych schodów

2Komentarze
widok  
Data dodania: 2018-12-17 20:47:24
U kogoś na MB czytałam że przy planowaniu odkrytych belek najlepiej dopilnować, aby nie były pokryte zielonym impregnatem tylko bezbarwnym. Podobno bardzo ciężko się tego pozbyć pozniej. Chyba, że i tak planujecie je malować ;) gratuluję postępów - pozazdrościć!
odpowiedz
Data dodania: 2018-12-17 23:08:08
Nasze przed zeszlifowaniem chyba zielone były, bo w niektórych miejscach niestety tą zieleń widać :(. Najprawdopodobniej i tak będą w jakiś sposób przebarwiane, ale decyzja nadejdzie dopiero przy wybieraniu stolarki wewnętrznej.
odpowiedz
Odpowiedź do widok
zagrodowa_moderna
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 24603
Komentarzy: 229
Obserwują: 54
On-line: 9
Wpisów: 65 Galeria zdjęć: 427
Projekt INDYWIDUALNY
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Ostrów Wielkopolski okolice
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2021 styczeń
2020 grudzień
2020 listopad
2020 lipiec
2020 kwiecień
2020 marzec
2020 luty
2020 styczeń
2019 grudzień
2019 listopad
2019 październik
2019 wrzesień
2019 sierpień
2019 lipiec
2019 czerwiec
2019 kwiecień
2019 marzec
2019 luty
2019 styczeń
2018 grudzień
2018 listopad

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu INDYWIDUALNY:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 278
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
akinom666.mojabudowa.pl - wpisów: 202
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
virgo2.mojabudowa.pl - wpisów: 188
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 173
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
tomczdz.mojabudowa.pl - wpisów: 142
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 114
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 106
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
pisiares.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
tarantula.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
mokonski.mojabudowa.pl - wpisów: 91
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń